V celej oblasti Tatier sa znížil stupeň lavínového nebezpečenstva na mierne, teda dvojku. Horskí záchranári upozorňujú na nebezpečenstvo pohybu na niektorých chodníkoch. Túry treba plánovať s ohľadom na aktuálne počasie.

Vo Vysokých Tatrách je takýmto úsek chodníka – magistrály rázcestie Trigan – Popradské pleso červená značka, platí dôrazný zákaz jeho používania v zime. Bezpečnou alternatívou je zelený turisticky značený chodník (TZCH). Výška nového snehu v našich veľhorách predstavuje od 30 do 60 cm, na peší pohyb je fyzicky veľmi náročný.

V Západných Tatrách upozorňuje Horská záchranná služba na zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) a zelený TZCH Prosečné – Dol. Borovianky, ktoré sú zle značené, s obmedzenou priechodnosťou pre množstvo popadaných stromov a zarastanie krami. Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

Pre Nízke Tatry platí varovanie, že pre množstvo popadaných stromov sú ťažko priechodné: červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku, červený TZCH z Ludrovej na Salatín. Platí, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu