Štrbské pleso

V Tatrách sa počasie upokojilo, miestami bude poletovať sneh, v stredu – 22. novembra – zasneženú krásu veľhôr ukáže aj slniečko. Turistika ale má svoje riziká. Zasnežené chodníky hrozia pošmyknutím, treba zimnú výbavu.

V Tatrách je približne od 1 200 metrov nadmorskej výšky súvislá vrstva snehu, čo zvyšuje riziko pošmyknutia. Horskí záchranári odporúčajú turistom používať zimnú turistickú výstroj, teda pevnú obuv, turistické mačky, paličky alebo cepín. Pri plánovaní túr treba vziať do úvahy, že Chata Plesnivec je do júna čiastočne uzatvorená, občerstviť sa v nej môžete iba počas víkendov. Obľúbený chodník z Hrebienka na Rainerovu chatu je pre zosuv uzatvorený, obísť ho môžete okolo Bilíkovej chaty.

V Západných Tatrách sneží už dnes, chodníky v polohách nad 1 200 metrov pokrýva sneh, aj tu platí výstraha prvého stupňa, rovnako ako aj v Nízkych Tatrách. Tie ešte viac zabieli sneženie v stredu. Zimná výstroj je na tamojších túrach tiež nevyhnutná. Ako upozorňuje Horská záchranná služba, v severných žľaboch centrálneho hrebeňa Nízkych Tatier sa nachádza veľké množstvo nafúkaného nestabilného snehu, hrozí zvýšené nebezpečenstvo lavín.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.4 / 5. 10

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu