Zasadené do nádherného prostredia Vysokých Tatier ponúka dokonalú kombináciu relaxu, dobrodružstva a zážitkov.

Kto by toto ikonické pleso nepoznal? Zasadené do nádherného prostredia Vysokých Tatier ponúka dokonalú kombináciu relaxu, dobrodružstva a zážitkov. Tu je 7 tipov na aktivity, z ktorých si môžete vybrať, ak navštívite toto miesto:

1. Prechádzka okolo jazera
Je stredobodom obce, ktorá má podľa neho meno. Chodník okolo Štrbského plesa ponúka úžasné výhľady na každom kroku. Urobte si pokojnú prechádzku okolo vodnej hladiny, na ktorej sa odrážajú tatranské štíty. Aj keď ste ju už možno absolvovali, svoje čaro má v každom ročnom období.

Štrbské pleso ponúka dokonalú kombináciu relaxu, dobrodružstva a zážitkov. Foto: Gabriela Kinčoková.
Štrbské pleso ponúka dokonalú kombináciu relaxu, dobrodružstva a zážitkov. Foto: Gabriela Kinčoková.

2. Člnkovanie na Štrbskom plese
Od piatku 7. júna máte opäť možnosť využiť jednu z najromantickejších atrakcií na tomto horskom jazere. Ak chcete zážitok na, ktorý len tak nezabudnete, prenajmite si loďku a povozte sa po jeho hladine. Vychutnajte si čaro okamihu, dych berúce výhľady na okolité štíty a doprajte si niečo dobré – tyčinku Corny Big v legendárnej kombinácii banán a mliečna čokoláda alebo novinku slaný karamel. Zaženú vám hlad aj chuť na niečo dobré. A čo ďalej?

3. Chodník okolo Jazierok lásky
Cesta k nim vedie od parkoviska a je označená tabuľkami. Ide o obľúbené miesto na oddych a prechádzku. Je tu upravený chodník a lavičky, kde si môžete posedieť a tešiť sa výhľadmi na okolitú prírodnú scenériu. Možno neviete, že dnešné Jazierka lásky v minulosti využíval zakladateľ Štrbského plesa Jozef Szentiváni ako rybníky.

Jazierka lásky sú obľúbeným miestom na oddych a prechádzku. Foto: Gabriela Kinčoková.
Jazierka lásky sú obľúbeným miestom na oddych a prechádzku. Foto: Gabriela Kinčoková.

4. Výlet na lanovke
Ak vám výhľady od Štrbského plesa nestačia, vyvezte sa lanovkou na Solisko. Nástupná stanica je pri areáli FIS neďaleko skokanských mostíkov. Dostanete sa k Chate Pod Soliskom, odkiaľ na vás čakajú panoramatické pohľady na tatranskú krajinu. Z Predného Soliska sa dá vychutnať výhľad na Štrbské pleso, Mlynickú a Furkotskú dolinu.

5. Túra k Popradskému plesu
Štrbské Pleso je východiskovým bodom pre množstvo turistických trás rôznej náročnosti. Túra k Popradskému plesu, ďalšiemu krásnemu horskému jazeru, patrí medzi najväčšie klasiky. Trasa je stredne náročná a je súčasťou Náučného chodníka Štrbské pleso – Popradské pleso – Hincovo pleso. Trvá približne tri hodiny, cestou späť sa môžete zastaviť v Symbolickom cintoríne, pietnom mieste v limbovom háji.

Štrbské Pleso je východiskovým bodom pre množstvo turistických trás. Foto: Alžbeta Kucbelová.
Štrbské Pleso je východiskovým bodom pre množstvo turistických trás. Foto: Alžbeta Kucbelová.

6. Fotografovanie
Štrbské Pleso je rajom aj pre fotografov. Úžasná príroda, od zrkadlového jazera po majestátne vrcholy, ponúka nekonečné príležitosti na zachytenie nezabudnuteľných záberov v rôznych ročných obdobiach, cez deň i v noci. Či už ste amatér alebo profesionál, nájdete tu veľa inšpirácie. Vtipným doplnením prechádzky môže byť fotka so sochou „strážcu“ Štrbského plesa.

Fotka so sochou „strážcu“ Štrbského plesa môže byť dobrým spestrením prechádzky. Foto: Gabriela Kinčoková.
Fotka so sochou „strážcu“ Štrbského plesa môže byť dobrým spestrením prechádzky. Foto: Gabriela Kinčoková.

7. Wellness a relax
Po aktívnom dni si doprajte oddych v jednom z miestnych wellness centier. Priamo pri jazere aj v blízkom okolí nájdete v hoteloch a ubytovacích zariadeniach sauny, vírivky a masáže, ktoré vám pomôžu zregenerovať telo a myseľ. Wellness centrá na Štrbskom Plese ponúkajú širokú škálu procedúr, ktoré vás nabijú novou energiou.
Nech už sa vyberiete kdekoľvek do Tatier, vezmite si so sebou Corny BIG, plnohodnotný snack na vaše potulky prírodou.

Autorka titulnej fotografie: Gabriela Kinčoková.

Tento text vám do zvukovej podoby načítal neurálny hlas.

Hlasujte za podcast roka

Hlasujte za náš podcast S BATOHOM CEZ HORY v ankete podcast roka 2024. Podcast sa venuje Tatrám a všetkým témam s nimi spojenými. Učíme mladších, ale i starších láske k horám, ktorá je dnes veľmi dôležitá. Podporte nás v tejto významnej ankete a ukážte spoločne celému Slovensku, že na Tatrách záleží. 

Ako môžete hlasovať?

  1. Navštívte stránku https://bit.ly/podcast_roka_hlasovanie
  2. V kategórii Miláčik hlasujte za podcast S batohom cez hory
  3. V ostatných kategóriách môžete/nemusíte hlasovať
  4. Vyplňte meno a e-mailovú adresu
  5. Potvrďte svoj hlas cez e-mail

Ďakujeme veľmi pekne!

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.3 / 5. 32

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu