Malá Studená dolina

Oproti minulému víkendu budú tentoraz Tatry zamračené a uplakané. Aj teploty sa znížia, stále platí, že na turistiku sa treba vybaviť kompletným zimným výstrojom.

Vysoké Tatry si počas nadchádzajúceho víkendu asi nedajú ujsť iba vytrvalci, ktorým nejaký ten dážď neprekáža. Až do nedele bude v horstve pršať. Horskí záchranári upozorňujú, že vo vyšších polohách je súvislá snehová prikrývka, preto varujú pred pošmyknutím. Skialpinizmus a horolezectvo už v týchto týždňoch návštevný poriadok TANAP-u nepovoľuje, turistom sa odporúča kompletná zimná výstroj.

Stále platí, že za Hrebienkom smerom do Studených dolín je na červenom značenom chodníku smerom k Rainerovej útulni strhnutá časť chodníka a hrozí ďalší zosuv. Obísť sa dá dolným chodníkom okolo Bilíkovej chaty. Modrý chodník v Pieninskom národnom parku z Lesnice cez sedlo Cerla do Červeného Kláštora je ťažko priechodný.

V Nízkych Tatrách sú niektoré turistické trasy pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi. Iba v Západných Tatrách v nedeľu zasvieti slniečko, no ak sa budete pohybovať na ich teritóriu, aj tu platí výstraha pred snehom vo vyšších polohách, ktorý je šmykľavý a hrozí riziko úrazu.

Zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) je zle značený, strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

Autor titulnej fotografie: Peter Kubičár

Máte radi Tatry? Pomôžte nám o nich povedať aj ľuďom v zahraničí. Prispejte na zbierku knihy o Tatrách v angličtine. Vyberte si jednu z atraktívnych odmien.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.3 / 5. 31

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu