Zelené pleso

Vo Vysokých a Západných Tatrách sú ešte stále miesta so súvislou snehovou pokrývkou, preto horskí záchranári odporúčajú na turistike kompletnú zimnú výstroj.

Ak plánujete trojdňový víkend v Tatrách, pripravte sa na premenlivé počasie a vo vyšších polohách aj nízke teploty. Preto si so sebou zbaľte kompletnú zimnú výstroj a zvýšiť treba aj opatrnosť pri pohybe, lebo na snehových poliach sa ľahko dá pošmyknúť. Do batohov ti treba vložiť aj nepremokavé oblečenie, lebo dnes a v nedeľu má vo Vysokých Tatrách pršať, v nedeľu aj v Západných a Nízkych Tatrách. Iba sobota bude turistom priať. Slnko zaleje najmä Nízke Tatry, inde bude polooblačno.

Stále platí zákaz prechodu po červenom značenom chodníku z Hrebienka k Rainerovej chate, bol tam zosuv pôdy a stále trvá hrozba ďalšieho zosuvu. Miesto sa dá obísť po zelenom chodníku okolo Bilíkovej chaty a Vodopádov Studeného potoka.

V Západných Tatrách stále platí, že zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) je zle značený, s obmedzenou priechodnosťou. Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

Horská záchranná služba pre Nízke Tatry upozorňuje, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Autor titulnej fotografie: Andrea Bardovičová

Tento text vám do zvukovej podoby načítal neurálny hlas.

Hlasujte za podcast roka

Hlasujte za náš podcast S BATOHOM CEZ HORY v ankete podcast roka 2024. Podcast sa venuje Tatrám a všetkým témam s nimi spojenými. Učíme mladších, ale i starších láske k horám, ktorá je dnes veľmi dôležitá. Podporte nás v tejto významnej ankete a ukážte spoločne celému Slovensku, že na Tatrách záleží. 

Ako môžete hlasovať?

  1. Navštívte stránku https://bit.ly/podcast_roka_hlasovanie
  2. V kategórii Miláčik hlasujte za podcast S batohom cez hory
  3. V ostatných kategóriách môžete/nemusíte hlasovať
  4. Vyplňte meno a e-mailovú adresu
  5. Potvrďte svoj hlas cez e-mail

Ďakujeme veľmi pekne!

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.3 / 5. 31

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu