Obľúbený reportér televízie Markíza pripravuje do svojho spravodajského okienka S Tribulom po horách reportáže z Tatier a okolia. Nám sa podarilo vytiahnuť ho na turistiku z Hrebienka na Zbojnícku chatu. Prešli sme spolu takmer 14 kilometrov, strávili niekoľko hodín a dokonca nahrali parádny podcast. „Pamätám si to veľmi presne, išiel som chatu pod Rysmi v teniskách, veľmi sa šmýkalo. Bolo to dosť nezodpovedné, ale každý sa učí na vlastných chybách. Bola to náročná túra, veľmi som fučal. Vtedy som tomu nevedel prísť na chuť, ale čím častejšie som sa vracal do Tatier, tým viac sa mi to páčilo,“ priblížil známy moderátor svoj prvý zážitok z vysokotatranského výstupu.

Janko je rodák z Tatranskej Lomnice, detstvo prežil priamo pod Lomnickým Štítom, teraz žije v Poprade. Turistike sa kedysi venoval len sporadicky, ale odkedy natáča svoju reláciu, Tatry spoznáva dosť intenzívne. Cieľom jeho programu je vytiahnuť do hôr inšpiratívnych, pozitívnych ľudí, ktorí majú radi prírodu. „Práca je pre mňa ako splnený sen. Trávim čas v krásnom prostredí s dobrými ľuďmi. Aj keď nie všetky túry sa podaria a nie vždy sa dostaneme do cieľa. To záleží hlavne od poveternostných podmienok a často aj od rozhodnutia radšej sa bezpečne vrátiť späť,“ opísal Janko niečo zo svojich skúseností.

 

20210923-0139
20210923-0152

V tejto súvislosti sme sa ho spýtali, či sa niekedy stretol v Tatrách s niečím, čo by mu v dobrom vyrazilo dych. „Keď stretneme milých, usmiatych ľudí, ktorí aj po ťažkej túre sršia optimizmom. Mám pocit, že tie priateľské stretnutia sú najmilšie práve v horách, a potom, tie úžasné výhľady, keď stojíme na štíte, to sú dych berúce momenty.“ Janko nám prezradil, že dokonca stretol aj pár medveďov. Povedal, že sa ich nebojí, no má pred nimi rešpekt. Jeho stretnutia s nimi končili ústupom z obidvoch strán, priateľsky si „zamávali“ a každý sa pobral svojou cestou. Jeho obľúbenou tatranskou srdcovkou je štít Vysoká, ktorá sa nachádza v doline Zlomísk, vedľa Dračieho štítu a určite by sa chcel ešte raz vrátiť do Belianskych Tatier cez Kopské sedlo a Javorovú dolinu.

20210923-0189
Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu