Úžasný výkon

Foto:  Teresa Biedroň 

Ponúkame výber najzaujímavejších príspevkov v našej FB skupine Vysoké Tatry. Je sa na čo dívať, poučiť sa či inšpirovať. Tatry nie sú iba krásne, vytvárajú aj dôležité zázemie pre neuveriteľné výkony či zvláštnosti.

Náš top prispievateľ Martin Krajíček nám poslal zostrih vysokotatranských zážitkov z roku 2023. Žasneme nielen my, ale aj návštevníci našej FB skupiny, ktorí pridávajú uznanlivé komentáre. Klobúk dole pred majstrami výstupov a autormi videí.

Ozubnicová železnica v zime. Je zaujímavé vidieť, ako prekonávať zasneženú trať a mizne pod obzorom. Pripomeňme, že premáva na trati Štrba – Štrbské Pleso a jej rekonštrukcia priniesla na trať nové hybridné vozne – Bradavica, Vysoká, Stredohrot, Kostolík a Ganek, teda názvy menej známych štítov Vysokých Tatier.

Naozaj obdivuhodný výkon. Bez jednej nohy na vrcholy hôr! Naozaj je to statočné srdce, ako avizuje video a fotografie Teres Biedroň. V našej FB skupine sa stretlo s veľmi pozitívnym ohlasom. Keď sa chce a nechýba odhodlanie či podpora, všetko sa dá. Držíme palce, nech vždy vyhráva chuť do života.

Michal Kališ zaostril na zvieratá, ktoré strácajú plachosť a neboja sa prísť až do tatranskej obytnej zóny. Ako napríklad vidíme zo záberov urobených v Tatranskej Lomnici. Lane, niekedy srnky, ba aj jelene strácajú plachosť a vyhľadávajú potravu aj v blízkostí ľudí. No ako varujú zoológovia, aj keď prejavujú prítulnosť, netreba sa k nim približovať a pokúšať sa ich pohladkať. Neočakávane sa v nich môžu prebudiť inštinkty, ktoré povedú aj k útokom. 

Piotr Peper uverejnil fragmenty výstupu na Gerlach, ktorý so svojou partiou turistov zdolal 8. januára minulého roku. Extrémny výkon doplnil zaujímavými pohľadmi z vrcholu najvyššieho vysokotatranského štítu, ktoré urobil pri východe slnka.

Ľuboš Čerešňák uverejnil niekoľko záberov na čarovnú Andrejcovú. Úchvatné! Hore vyšiel v čase, keď tatranské doliny a osady sužovali vytrvalé dažde. Od 1 200 metrov nadmorskej výšky bol už iný svet. Snehová perina urobila divy so scenériou okolia útulne.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.1 / 5. 60

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu