Malá Studená dolina

Na hory definitívne prichádza jar. Ak si Tatry chcete užiť v plnej paráde, naplánujte si túry na sobotu a nedeľu. Bude slnečno a plusové teploty aj vo vyšších polohách.

Od soboty a najmä od nedele sa začne výrazne otepľovať. Plusové teploty vzduchu budú počas dňa aj v najvyšších polohách Tatier. Jar ovládne veľhory, turisti sa môžu tešiť na krásny víkend.

Horská záchranná služba ale varuje, že vo vysokých polohách je ešte stále súvislá snehová pokrývka. Preto upozorňuje na zvýšené riziko pošmyknutia a odporúča kompletnú zimnú výstroj.

Stále platí obmedzenie vstupu na chodník za Hrebienkom smerom do Studených dolín, jeho časť je strhnutá a hrozí ďalší zosuv. Chata Plesnivec, hoci má obmedzenú prevádzku, bude počas víkendu otvorená.

V Západných Tatrách je zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) pre popadané stromy zle značený a má obmedzenú priechodnosť. Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

Súvislá snehová pokrývka vo vysokých polohách je ešte stále charakteristická aj pre Nízke Tatry, preto horskí záchranári varujú pred rizikom pošmyknutia. Upozorňujú tiež turistov, že niektoré trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Autor titulnej fotografie: Peter Kubičár

Máte radi Tatry? Pomôžte nám o nich povedať aj ľuďom v zahraničí. Prispejte na zbierku knihy o Tatrách v angličtine. Vyberte si jednu z atraktívnych odmien.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.3 / 5. 31

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu