Roháče

Vyzerá to tak, že Tatry od dnes až do konca víkendu zažijú všetky fázy letného počasia. Dnes môžu nad Tatrami burácať aj hromy, v sobotu má byť zamračené, no nedeľa nám má ukázať slnkom prežiarené končiare. Tomu by mala zodpovedať aj naša turistická výbava.

Meteorológovia najmä na piatok varujú v celej oblasti Tatier pred búrkami s intenzívnym dažďom, silným vetrom a krúpami, a to hlavne popoludní. Preto aj Horská záchranná služba upozorňuje na riziká s tým spojené. Vo Vysokých Tatrách sú ešte stále miesta so súvislou snehovou pokrývkou, preto si na turistiku treba zobrať aj kompletnú zimnú výstroj. Hrozí riziko pošmyknutia a úrazu.

Neuplynula ani hrozba ďalšieho zosuvu turistického chodníka z Hrebienka k Rainerovej chate. Preto je uzatvorený, obchádzka vedie po zeleno značenom turistickom chodníku z Hrebienka okolo Bilíkovej chaty a vodopádov Studeného potoka.

Pre Západné Tatry platí upozornenie, že zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) je zle značený, s obmedzenou priechodnosťou (množstvo popadaných stromov a zarastený krami). Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

A k Nízkym Tatrám sa vzťahuje upozornenie, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Autor titulnej fotografie: Ivan Navihh

Tento text vám do zvukovej podoby načítal neurálny hlas.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.2 / 5. 35

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu