Chvíľu teplo, chvíľu zima a guľovačka v júni? Aj taký je výlet do Tatier na začiatku leta. Keď máte dobrých parťákov, rovno piatich, ide to v každej situácii lepšie. Zabudnúť nemôžeme ani na našu štvornohú kamošku Kiaru. Tá z nás všetkých vládala najviac, aj keď s vyplazeným jazykom.

IMG_5189
IMG_1576

Naším cieľom bola pekná, no náročná túra na Baranec, vrchol v Západných Tatrách. Vďaka svojim úctyhodným 2 185 metrom, patrí na tretie miesto v rebríčku najvyšších vrchov v Západných Tatrách. 

370CDF27-F904-4008-BBCD-981B73D4B6E3

Celé to začalo na parkovisku v ústí Žiarskej doliny. Odtiaľ sme sa vybrali po žltej značke a tabuľa ukazovala, že do cieľa zostávajú necelé štyri hodiny. Niekomu to môže prísť veľa, no v partii dobrých priateľov čas nehrá rolu. 

IMG_1492
IMG_1493

Najstrmšie stúpanie prišlo už spočiatku v hlbokom lese. Bol príjemný pocit opustiť prácu a aspoň na chvíľu sa nadýchať čerstvého horského vzduchu. V zime sme sa turistike venovali menej, a to si vyžiadalo svoju daň. Častejšie prestávky s osviežením so Zlatý Bažant Radler prišli vhod.

IMG_1502
IMG_1515

Vystúpili sme vyššie, a ani sme sa nezdali a ocitli sme sa v pásme kosodreviny. Počas túry sme stretli aj „domácich“ – tatranské zvieratká kamzíka a svišťa. Z rázcestia Holý vrch sme sa kochali výhľadom na cieľ cesty. Po pásme kosodreviny nasledovali nekončiace lúky, kde na nás čakala posledná snehová kopa široko-ďaleko. Ľadové osvieženie v tomto horúcom počasí padlo veľmi vhod. Počas guľovačky sme si chladili aj Zlatý Bažant Radler 0,0 % Svieži Pšeničný citrón, ktorý patril k pravidelnému pitnému režimu počas túry.

Trochu uzimení sme sa rozhodli opäť vydať na cestu a dobyť vrchol. Po približne hodine únavného šliapania nás vítal ikonický betónový pilier. Podarilo sa, no my nekončíme, ale o tom už nabudúce. Kam nás nohy zoberú najbližšie? Máte aj vy svojich parťákov na hory?

IMG_1580
IMG_1605

Vďaka svojej polohe ponúka vrchol nádherné kruhové výhľady na Západné, Vysoké a Nízke Tatry, ale aj na Liptovskú kotlinu či okolité doliny.

P.S. Pre tých, ktorí majú radi zimnú turistiku je táto tatranská trasa ako jediná vrcholová otvorená celoročne. 

A takto to celé dopadlo: 

IMG_1536
Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu