Pýtate sa, čo nesmie chýbať na turistike v Tatrách? Za nás je to určite partia dobrých priateľov a nespočetné množstvá nádherných výhľadov. Tentoraz sme sa vybrali na milované Zelené pleso, a opäť nás milo prekvapilo. Začali sme na parkovisku Biela Voda. Ruksaky na chrbát, voda pripravená, a my hor sa do hôr. Najprv po žltej značke. Cesta bola veru nádherná, to vám poviem! Tým, ktorí rozmýšľajú nad výletom na Zelené pleso ho vrelo odporúčame.

IMG_1750
IMG_1789

Pôjdete miernym stúpaním cez les, ale aj naprieč skalami či popri potoku. Nejde o náročnú turistiku, no kočíky radšej nechajte doma, cesta trvá približne 4 hodiny. Mali sme aj kopec času osviežiť sa lahodným Zlatým Bažantom Radler 0,0% Extra Svieži Grapefruit.

IMG_1786

Nabudení, osviežení, šup ho ďalej, aby sme sa stihli najesť legendárnych parených buchiet na Chate pri Zelenom plese. Vo vetre bolo počuť štebot vtákov a sem-tam sme zahliadli aj nejaké plazy, no čo je najlepšie? Stretli sme legendárnu líšku Elišku! Cesta na Chatu pri Zelenom plese je známa krásnymi potokmi, ponad ktoré vedú aj mosty. Voda v nich je čistá, ba priezračná. Občas vykuklo slnko, no cestou lesom sme šli v príjemnom chládku.

IMG_5331
IMG_2873

A zrazu, keď prejdete všetky lesy, potoky a kamene, naskytne sa vám nádherný pohľad na Zelené pleso v pozadí s legendárnou Brnčalkou. Naplnili sme brušká, pokochali sa tatranskými štítmi, Jastrabia veža je raj pre horolezcov. Ak sa vyberiete na Zelené pleso krátko po zime, môžete vidieť rozvodnené vodopády, ktoré vznikajú z roztopeného snehu.

IMG_1741

 

My sme zostali očarení. Zelené pleso je povinná zastávka každého milovníka Tatier. Po predošlých turistikách sme si túto „light“ verziu naozaj dosýta užili. Aká bude ďalšia zastávka?

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

1 / 5. 1

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu