Naposledy ste mohli vidieť našu výpravu na celoročne dostupný vrch Baranec. Túra to bola náročná, no s partiou priateľov to šlo omnoho jednoduchšie.

IMG_5278
IMG_5282

Keďže už máme v Tatrách čo-to pochodené, rozhodli sme sa z Baranca pokračovať na navštevované miesto – Žiarske sedlo. Táto trasa bola pre nás o čosi jednoduchšia, pretože to najväčšie stúpanie sme si už odmakali pri výstupe na Baranec. Čakala nás hrebeňovka, ktorá ponúkla nespočetné množstvo nádherných výhľadov. Videli sme Ostrý Roháč, Plačlivô, Žiarsku dolinu a väčšinu Západných Tatier. Nevedeli sme sa na toľko krás vynadívať, a tak sme aj častejšie zastavovali. Pri kochaní sa prírodou nám robil spoločnosť Zlatý Bažant Radler 0,0% Svieži Jablko. A musíme povedať, že je naozaj Svieži – má o 30% menej cukru, ako bežné Radlery.

IMG_1622

Počas schádzania sme opäť natrafili na snehové polia, ale aj na rozvodnené potoky. Ďalšou zastávkou bola Žiarska chata, a to vám povieme, že sme sa tam veru dosýta najedli! S plnými bruchami, no šťastní, sme pokračovali dole po turistickom chodníku. Na parkovisko, odkiaľ sme začíname turistiku na Baranec, nám zostávalo ešte 5 kilometrov.

IMG_1680
IMG_5279

Pre tých, ktorí sa chystajú do Žiarskeho sedla, no chcú sa vyhnúť vrchu Baranec, je k dispozícii samostatná turistická trasa od parkoviska v Žiarskej doline.

IMG_1683
IMG_1693

Aj napriek tomu, že sme prišli k autu unavení, tento výlet stál rozhodne za to! Priniesli sme si domov kopec zážitkov, na ktoré budeme určite radi spomínať. No pozor, ešte nekončíme! Tipnite si, aký je cieľ našej ďalšej spoločnej výpravy? Nápoveda – voda, voda, všade samá voda. 🙂

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu