Sedlo Prielom v Tatranskom národnom parku je od dnešného dňa až do odvolania uzavreté. Rekonštruujú sa tam postupové zariadenia.

V celej oblasti Tatier má byť počas víkendu zamračené počasie. Tomu treba prispôsobiť všetky plány spojené s turistikou a cykloturistikou vo veľhorách, a najmä organizovať si túry tak, aby ste sa domov dostali pred zatmením.

Horská záchranná služba upozorňuje návštevníkov TANAP-u, že od 29. septembra do odvolania  bude uzavreté sedlo Prielom, lebo sa tam rekonštruujú postupové zariadenia. Ako uvádza stránka Horskej záchrannej služby,  v Západných Tatrách zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) je zle značený, s obmedzenou priechodnosťou pre množstvo popadaných stromov a kríkov. Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

V Nízkych Tatrách podľa upozornenia horských záchranárov sú pre množstvo popadaných stromov  ťažko priechodné: červený TZCH od Širokej doliny smerom na Peknú vyhliadku, červený TZCH z Ludrovej na Salatín.  Platí tiež, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.4 / 5. 10

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu