Máme naplánovanú nejakú turistiku? No jasné, partia to nevzdáva ani v týchto sparných dňoch. Treba nájsť niečo na ochladenie, veď k Tatrám patria okrem štítov a plies aj vodopády. Jeden z nich sme si vybrali za cieľ – vodopád Skok.

IMG_2598
IMG_2674

Stretávka na Štrbskom plese pri železničnej stanici. Po asfaltke sa vydávame k skokanským mostíkom, je približne deväť hodín ráno. Teplota vzduchu je zatiaľ veľmi príjemná, aj keď náš nástup na túru nebol až taký skorý. Z diaľky si obzrieme svedkov legendárnych Majstrovstiev sveta v severskom lyžovaní z roku 1970, potom sa na odbočke k sedačkovej lanovke na Chatu pod Soliskom napájame na žltú značku.

IMG_2656

Vidíme aj rodiny s deťmi, takže tento výstup dajú aj mladí adepti turistiky. Túra nepatrí medzi najnáročnejšie, ani my to s tempom nepreháňame, niet sa kam ponáhľať. Popri areáli lanoviek mierime do Mlynickej doliny, je to mierne stúpanie, najprv po lesnej ceste, s pribúdajúcou výškou sa mení na kamenný chodník. Vysoké turistické topánky sú v tomto teréne výhodou.

IMG_2614
IMG_2609

Strmšie úseky ideme serpentínami, už je počuť hučanie vodopádu Skok. My sa každú chvíľu zastavujeme a obdivujeme výhľady na okolité štíty. V pásme kosodreviny stojí za pozornosť aj veľký skalnatý útvar nazvaný Kazateľnica. O chvíľu sme pod vodopádom, vanie od neho príjemný chlad. V tejto chvíli je najlepšie vytiahnuť Zlatý Bažant Radler 0,0 % Citrón Baza & Mäta a osvieženie je dokonalé.

Vodopád Skok je kamenný kaskádovitý útvar, vysoký asi 30 metrov. Niektorí z našej partie ho považujú za najkrajší v Tatrách, ale to je vec názoru. V každom prípade, je v našich veľhorách štvrtý najvyšší. Jeho krása vynikne pri väčšom prietoku vody, čo v tomto čase nehrozí. Treba prísť znova, napríklad na jar alebo na jeseň.

IMG_2592

Ak máte chuť, môžete pokračovať od vodopádu Skok ďalej k Plesu nad Skokom a potom ešte k Bystrej lávke. V letnom období sa to dá. V čase zimnej uzávery chodník končí pri vodopáde. My sme si urobili ešte zopár fotiek, selfíčiek, nech máme spomienky, a potom po rovnakej trase na Štrbské pleso.

O pol jednej popoludní sme späť, nabití pozitívnou energiou a príjemne unavení. V nohách máme asi 12 kilometrov a už teraz plánujeme, kam sa pozrieme nabudúce.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu