Gerlachovský štít nad Batizovskými štrkoviskami

Štyridsaťtriročný turista, ktorý plánoval sám vystúpiť na Gerlachovský štít, po páde zahynul. Našli ho pod Batizovskou próbou bez známok života.

Včera, 21. mája 2024, nahlásili horským záchranárom nezvestnosť 43-ročného turistu. Jeho priateľka uviedla, že plánoval sám vystúpiť na Gerlachovský štít. HZS odoslala približný pohyb turistu zaznamenávaný jeho mobilným telefónom, čo potvrdilo, že sa v ten deň v lokalite skutočne nachádzal.

Ako uvádza portál Horskej záchrannej služby, o súčinnosť pri pátracej akcii bola požiadaná posádka leteckých záchranárov z Popradu, ktorá na palubu vrtuľníka po medzipristátí v Starom Smokovci pribrala horských záchranárov z Oblastného strediska HZS Vysoké Tatry.

Telo turistu bez známok života našla posádka záchranárskeho vrtuľníka
Telo turistu bez známok života našla posádka záchranárskeho vrtuľníka. Autor fotografie: archív HZS

„Zo vzduchu sa podarilo lokalizovať nezvestného pod Batizovskou próbou. Žiaľ, pri páde utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Telesné pozostatky boli transportované do Starého Smokovca a odovzdané príslušníkom Policajného zboru SR,“ uzatvára informáciu webová stránka Horskej záchrannej služby..

Autor titulnej fotografie: Štefan Lipcsey

Tento text vám do zvukovej podoby načítal neurálny hlas.

Máte radi Tatry? Pomôžte nám o nich povedať aj ľuďom v zahraničí. Prispejte na zbierku knihy o Tatrách v angličtine. Vyberte si jednu z atraktívnych odmien.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.3 / 5. 31

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu