Padnutý vrtuľník pri Chate pod Rysmi

Uplynulú sobotu bolo pri Chate pod Rysmi rušno. Spadol tam vrtuľník. Ako na sociálnej sieti uviedla Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE spadnutý vrtuľník lokalizovali približne 150 metrov od chaty. 

Pád vrtuľníka opísal pre RTVS chatár a očitý svedok Viktor Beránek. „Zdalo sa mi, že pilot to nemal pod kontrolou, akoby ho brali poryvy vetra. Chcel to otočiť a už mu to nevyšlo, švaclo ho o snehové pole do šikmého svahu, tak ho prevrátilo. Odišli vrtule, prevrátilo vrtuľník,“ povedal. Tri osoby z helikoptéry vzal do svojej opatery personál chaty.

Svedkovia nehody ihneď alarmovali záchranárov. Na pomoc zraneným letel z popradského strediska záchranársky vrtuľník. Lekárku vysadil priamo do terénu pomocou lana. Dve osoby z padnutého vrtuľníka boli nezranené, jedna utrpela úraz hlavy a odreniny po tele. Lekárka mu poskytla primárne ošetrenie a 48-ročný pacient bol preložený do záchranárskeho vrtuľníka, ktorý ho, ako informovala VZZS ATE, v stabilizovanom stave transportovala do popradskej nemocnice.

Podľa informácií Spiš-Korzár prípad vyšetruje Letecký úrad.

Autor titulnej fotografie: archív RTVS

Tento text vám do zvukovej podoby načítal neurálny hlas.

Máte radi Tatry? Pomôžte nám o nich povedať aj ľuďom v zahraničí. Prispejte na zbierku knihy o Tatrách v angličtine. Vyberte si jednu z atraktívnych odmien.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.3 / 5. 31

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu