Turistovi po páde už záchranári nemohli pomôcť

Turista spadol z červeného turisticky značeného chodníka, ktorý vedie z vrcholu Ostrého Roháča západnou stenou do Smutnej doliny. Keď ho našli, nejavil známky života.

Ešte včera – 25. júna na Operačné stredisko Horskej záchrannej služby nahlásila skupina Poliakov, že videli vypadnúť turistu  z červeného TZCH, vedúceho z vrcholu Ostrého Roháča západnou stenou do Smutnej doliny.

Ihneď sa začala záchranárska akcia. Horskí záchranári o súčinnosť požiadali posádku Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby z Popradu a súčasne na miesto vyrazili pozemne záchranári z Oblastného strediska Západné Tatry. Pátrali podľa popisu svedkov v žľaboch západnej orientácie.

Ako uvádza portál Horskej záchrannej služby, po príchode na miesto nešťastia záchranári spozorovali pádom zakliesnenú osobu v približne šesť metrov hlbokej trhline medzi roztápajúcim sa snehom a skalným podložím. Muž nejavil známky života, konštatovalo sa, že pri páde utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. Jeho telo bolo vyprostené za pomoci lanovej techniky.

Po vykonaní všetkých potrebných úkonov boli pozostatky nebohého pozemne transportované a odovzdané obhliadajúcemu lekárovi a PZ SR.

Autor titulnej fotografie:  HZS

Tento text vám do zvukovej podoby načítal neurálny hlas.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.4 / 5. 38

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu