Hotel Kontakt v Starej Lesnej.

Aj tento rok sme sa rozhodli zopakovať si jednu z najkratších a ľahko dostupných ciest vo Vysokých Tatrách a spojiť ju s víkendovým pobytom v hoteli Kontakt v Starej Lesnej. Vybrali sme sa k Vodopádom Studeného potoka, je to túra, ktorá patrí medzi tatranské klasiky.

Vyrážame zo Starého Smokovca po zelenej značke na Hrebienok. Premáva tam lanovka, ale my ideme okolo nej po vlastných. Najprv na Hrebienok, potom po zelenej značke smerom na Bilíkovu chatu, odtiaľ k vodopádom. Veľa turistov okolo nich len prechádza a pokračuje vo svojej túre ďalej, my ich teraz máme ako cieľ výletu.

Hore sme si vychutnali pohľad na Obrovský vodopád, ktorý je najväčší v sústave, je to fascinujúce divadlo, ktoré asi nikdy neomrzí. Pozreli sme si aj na ďalšie vodopády, urobili fotky, videá, užili si voňavý vzduch s malými čiastočkami vody, a vybrali sa späť po tej istej ceste.

Zo Starého Smokovca sme sa odviezli tatranskou železnicou do nášho ďalšieho cieľa – hotela Kontakt v Starej Lesnej. Aj toto bol príjemný zážitok. Moderne zariadený hotel, voňavý s usmievavým personálom. Predchádzajúca túra síce až tak nepreverila našu kondíciu, ale wellness prišiel vhod. Je dosť priestranný s vonkajšou terasou, doslova pod stromami tatranského lesa.

Priestranný vonkajší wellness je doslova pod stromami tatranského lesa. Foto: Hotel Kontakt.
Priestranný vonkajší wellness je doslova pod stromami tatranského lesa. Foto: Hotel Kontakt.

Majú sedem sáun a relaxačných miestností, bazén, jacuzzi bar s vírivkami, dá sa objednať aj masáž a SPA procedúry. Možno ste nevedeli, že Kontakt je prvým hotelom na Slovensku s wellness centrom. Koncept, štandard a kvalitu si držia už od roku 2000.

Hotelová reštaurácia je zariadená pekne a vkusne. Vidieť, že si dávajú záležať na jedle, na svoje si prídu milovníci tradičných slovenských jedál, ale sú tu aj zahraničné špeciality, wellness jedlá i sezónne delikatesy. Večer sme sa zúčastnili grilovačky v kolibe za hotelom. Bolo to veľmi príjemné, zábavné, opäť neskutočne dobré jedlo a hudba.

Okrem dospelých návštevníkov si na svoje prídu v areáli hotela aj deti. Foto: Hotel Kontakt.
Okrem dospelých návštevníkov si na svoje prídu v areáli hotela aj deti. Foto: Hotel Kontakt.

V hoteli ponúkajú zážitkovú gastronómiu postavenú na súčasných kulinárskych trendoch. Známe sú zážitkové víkendové pobyty, grilovačky spojené s degustáciou vína (zažili sme aj my), usporiadajú aj letné hudobné večery a rôzne party. Viac nájdete na hotelkontakt.sk.

Zaujala nás ešte jedna vec, aj keď je tento hotel veľký a priestranný, atmosféra v ňom je doslova domácka. Nemáte pocit, že je všade okolo vás veľa ľudí – hostí, ktorí sa ponáhľajú do reštaurácie na jedlo alebo práve niečo hľadajú. Náš víkendový pobyt aj preto splnil svoj účel, do každodennej reality sa vraciame nabití energiou. Už teraz sme sa dohodli, že si pobyt v hoteli Kontakt v Starej Lesnej ešte niekedy zopakujeme.

Autor titulnej fotografie: Hotel Kontakt.

Tento text vám do zvukovej podoby načítal neurálny hlas.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.3 / 5. 31

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu