Víkendovú túru aj k Téryho chate môže poznačiť výdatný dážď a búrky

Dnes sa nad Tatrami zbiehajú ťažké mračná, Horská záchranná služba vydala výstrahu prvého stupňa pred búrkami. Podobné počasie sa predpovedá aj na víkend.

Záver zimnej uzávery chodníkov v Tatranskom národnom parku a štart do letnej sezóny v závere tohto týždňa poznačí v celej oblasti Tatier výdatný dážď. V popoludňajších hodinách sa môžu tvoriť búrky s bohatou nádielkou vody. Vo vysokých polohách hôr sú ešte stále miesta so súvislou snehovou pokrývkou. Horskí záchranári upozorňujú na riziko pošmyknutia a odporúčajú, že so sebou na túry si treba zobrať kompletnú zimnú výstroj. 

Napriek končiacej zimnej uzávere je červeno značený turistický chodník medzi Hrebienkom a Rainerovou chatou pre zosuv a hrozby padajúcich skál uzavretý, rizikové miesto je možné obísť po zeleno značenom turistickom chodníku okolo Bilíkovej chaty a Vodopádov Studeného potoka.

Podobné výstrahy orientujúce na možnosť búrok a riziko pošmyknutia vo vyšších polohách na snehu platí aj pre Západné a Nízke Tatry.  Zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) je zle značený, s obmedzenou priechodnosťou. strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

Pre Nízke Tatry platí upozornenie horských záchranárov, že niektoré turistické trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Autor titulnej fotografie: Alexandra Holúbková

Tento text vám do zvukovej podoby načítal neurálny hlas.

Hlasujte za podcast roka

Hlasujte za náš podcast S BATOHOM CEZ HORY v ankete podcast roka 2024. Podcast sa venuje Tatrám a všetkým témam s nimi spojenými. Učíme mladších, ale i starších láske k horám, ktorá je dnes veľmi dôležitá. Podporte nás v tejto významnej ankete a ukážte spoločne celému Slovensku, že na Tatrách záleží. 

Ako môžete hlasovať?

  1. Navštívte stránku https://bit.ly/podcast_roka_hlasovanie
  2. V kategórii Miláčik hlasujte za podcast S batohom cez hory
  3. V ostatných kategóriách môžete/nemusíte hlasovať
  4. Vyplňte meno a e-mailovú adresu
  5. Potvrďte svoj hlas cez e-mail

Ďakujeme veľmi pekne!

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.3 / 5. 31

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu