Pri Batizovskom plese

Turistike v Tatrách bude počas predĺženého víkendu počasie priať. Slnko síce neprežiari končiare úplne, ale aj s mrakmi nad hlavou to bude pekný zážitok. Vo Vysokých Tatrách ale sú ešte miesta so súvislou snehovou pokrývkou, treba sa na to pripraviť.

Dnes má byť vyslovene pekne, zajtra pod mrakom a v nedeľu, keď sa budú baliť batohy pred cestou domov, má v celej oblasti Tatier pršať. Taká je predpoveď meteorológov. Varovania Horskej záchrannej služby majú jednu závažnú položku, a síce vo Vysokých Tatrách sú aj napriek pokročilému letu miesta so súvislou snehovou pokrývkou. Preto horskí záchranári odporúčajú kompletnú zimnú výstroj, lebo veľhory vedia prekvapiť. A aj ostatné dni zasahovali pri pádoch turistov a zlomeninách končatín.

Tých turistov, ktorých láka použiť osvedčený červeno značený chodník medzi Hrebienkom a Rainerovou chatou, horskí záchranári upozorňujú, že je stále uzavretý, a to pre hrozbu padajúcich skál. Obísť to možno po zeleno značenom chodníku z Hrebienka okolo Bilíkovej chaty, vodopádov Studeného potoka a Rainerovej chaty. Platí tiež, že modrý chodník v Pieninskom národnom parku z Lesnice cez sedlo Cerla do Červeného Kláštora je ťažko priechodný.

Upozornenia HZS smerujú aj do Západných Tatier. Zelený TZCH Svorad – Špania – Lomnô (Lomné) je zle značený, má obmedzenú priechodnosť, a to pre množstvo popadaných stromov a zarastenosť krami. Strhnuté a v zlom technickom stave sú mostíky v Bobroveckej doline, Hlbokej doline a Bystrej doline.

Nízke Tatry majú tento víkend pre turistov iba jednu výstrahu, a síce niektoré trasy boli pre schodnosť pozmenené, preto sa nemusia zhodovať ich GPS súradnice s mapovými podkladmi.

Autor titulnej fotografie: Martin Winkler

Tento text vám do zvukovej podoby načítal neurálny hlas.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

4.2 / 5. 35

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu