Štvrtý najvyšší, ale asi najmohutnejší vodopád v Tatrách, to je vodopád Skok v Mlynickej doline. Vysoký je asi 25 metrov, možno aj viac, a vedie k nemu celoročne otvorený chodník. Vyrazíte zo Štrbského plesa, na rozcestníku odbočíte k sedačkovej lanovke na Chatu pod Soliskom. Potom po pravej strane areálu lanoviek do Mlynickej doliny. Postupne sa otvárajú neskutočné výhľady na okolitú scenériu.
Foto: Petr Pazdírek

Túra k tomuto vodopádu patrí medzi tatranské klasiky, ako napríklad výstup na Rysy alebo túra k Popradskému plesu. Zaujímavá je aj skutočnosť, že k vodopádu Skok sa dostanete len po jednej trase, ktorú sme si v skratke predstavili. Je to preto, že sa nachádza v Mlynickej doline, uprostred štítov, hoci malou okľukou sa dá k nemu dostať aj cez Furkotskú dolinu cez Bystrú lávku.

Krása jedného z najkrajších tatranských vodopádov vynikne pri vyšších prietokoch vody, čo v týchto dňoch nehrozí. Tekutiny si zoberte ale vy so sebou, lebo máločo dokáže tak komplikovať túru, ako keď sa musí začať počas cesty nahor alebo zostupu v teplom počasí šetriť vodou.

Skúsenejší turisti si môžu výstup doplniť o prechod cez štrbinu Bystrá lávka v Soliskovom hrebeni nad vodopádom. Prípadne sa môžete vybrať k Plesu nad Skokom, odkiaľ je celá Mlynická dolina ako na dlani. Tento úsek je zabezpečený oceľovou reťazou, ale mal by ho zvládnuť každý turista. V blízkosti vodopádu Skok si môžete pozrieť aj niekoľko ďalších väčších i menších plies.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu