Okrem štítov, kamzíkov a iných krás môžete v Tatrách naraziť aj na nádherné prírodné úkazy – vodopády. My sme pre vás pár z nich vybrali a v tomto článku prinášame tip na výlet.

Vodopád Skok

Nachádza vo Vysokých Tatrách a patrí na prvé priečky v zozname najkrajších slovenských vodopádov. Ak ste ho teda ešte doposiaľ ani raz nenavštívili, určite to čo najskôr napravte, určite to neoľutujete. Vodopád padá do Mlynickej doliny z nadmorskej výšky 1789 m.n.m. a meria 30 metrov. S touto výškou sa radí medzi najvyššie vodopády v Tatrách.

Foto: Depositphotos

Vodopády studeného potoka

Nájdete ich v závere Malej a Veľkej Studenej doliny neďaleko Bilíkovej chaty. Vodopády pozostávajú z nádherných kaskád, ktoré v Tatrách nemajú konkurenciu.

Obrovský vodopád

Severozápadne od Vodopádov studeného potoka narazíte aj na Obrovský vodopád, ktorý taktiež tvorí Studený potok. Keďže je o niečo ďalej, do skupiny „Studenovodských vodopádov“ sa nezaraďuje. Obrovský vodopád meria 20 metrov. A keď už budete na Hrebienku či pri Vodopádoch studeného potoka, bola by naozaj škoda nezastaviť sa aj tu.

Kmeťov vodopád

V Kôprovej doline vo Vysokých Tatrách sa nachádza ďalší krásny vodopád, ktorý vytvára Necferský potok. Nesie prívlastok Kmeťov a je to náš najväčší slovenský vodopád vôbec. Meria až 80 metrov ale veľká časť vodopádu sa ukrýva v lese, takže úplne celý ho neuvidíte. Vďaka výdatnému prietoku vody však aj napriek tomu vodopád pôsobí krásne a mohutne.

Vajskovský vodopád

Ďalší menej známy, ale zato veľmi pekný vodopád leží vo Vajskovskej doline v Nízkych Tatrách. Táto dolina sa nachádza mimo hlavných turistických trás, vďaka čomu sa tu vyhnete častým stretnutiam s turistami a budete si môcť naplno vychutnávať okolitú panenskú prírodu a pokoj. Vajskovský vodopád tvorí rovnomenný potok a jeho výška je približne 9 metrov.

Brankovský vodopád

Je 55 metrov dlhý a je teda najvyšším v Národnom parku Nízke Tatry. Nájdete ho pri vstupe do Revúckej doliny, v západnej časti Nízkych Tatier. Je bez problémov dostupný aj pre rodiny s menšími deťmi, keďže terén nie je náročný a výstup k samotnému vodopádu trvá približne polhodinu.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu