Ďalšia krásna turistika pred nami? No jasné, a tentoraz ďalšie tatranské pleso. Opäť nechýbala skvelá partia priateľov, ktorí ako uvidíte… sú naozaj parťáci do dažďa! Doslovne!

IMG_1887
IMG_1868

Celé to začalo na parkovisku Biela voda. Trasa je naozaj príjemná a tí, ktorí milujú ticho a dobrodružstvo slovenských lesov si prídu na svoje! Cez hustý les ideme po žltej značke. Pomaly, ale isto sme sa dostali k rázcestníku nad Matliarmi. Z tohto bodu sa môžete vydať po žltej a modrej. Nepomýľte sa, my pokračujeme po modrej. Počas cesty lesom natrafíte sa rozbúrené tatranské potoky, ktoré sú domovom mnohých živočíchov. Keď si sadnete na skaly, a v tichosti sa zahľadíte, možno aj nejaké uvidíte.

IMG_1836

Táto trasa nepatrí medzi náročné, preto sa nemusíte ponáhľať. Zastavte sa a vychutnávajte si pokoj, na ktorý v lese natrafíte. Po dlhšom šliapaní sa dostanete k Šalviovému prameňu. Dobrý názov, však? 🙂 V tomto bode máte zas dve možnosti. Vybrať sa po žltej priamo k Brnčalke a odtiaľ po červenej k Veľkému Bielemu plesu, alebo sa zo Šalviového prameňa pustiť priamo po modrej k Veľkému Bielemu plesu.

IMG_5381
IMG_1906

Trasa cez Brnčalku je síce o čosi dlhšia, no dostanete sa na krásne miesta. Pri Veľkom Bielom plese sa otvára pohľad na Kopské sedlo, Belianske Tatry či Jahňací štít. Tu už stačí len sadnúť si, vyložiť nohy a príjemne sa osviežiť Zlatým Bažantom Radler 0,0 % Tmavý Citrón. 

Tak vidíte, turistika na jedno krásne pleso je za nami a mnoho ďalších výletov nás ešte čaká! V nohách máme asi 17 kilometrov, no únavu necítime. Domov sme prišli nabití pozitívnou energiou.

IMG_1878
IMG_1864

PS: Z Veľkého Bieleho plesa sa dá ísť napríklad aj na Chatu Plesnivec, ktorá je medzi turistami veľmi obľúbená hlavne vďaka jej čarovnému okoliu.

Ďakujeme za zdieľanie článku
Facebook
Twitter
LinkedIn
Páči sa vám článok?

0 / 5. 0

Mohlo by sa vám páčiť z nášho e-shopu